switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Suppose a scientist made this model.what info did the scientist need to know in order to make the model
The term "internment camp" was just another name for a. wartime resort. b. concentration camp. c. summer camp. d. extermination camp.
what is a inverse operation { grade 6)
How is the Rosetta Stone key to modern-day understanding of ancient Egypt?
name for the collection of dna in the nucleus of eukaryotes cells
In 1975 Cambodia invaded and conquered South Vietnam. a. True b. False
Which country dropped out of ww1 and wasn't present at the Versailles peace talk
A farm stand sold 12 ears of corn for 4$. The farm stand sold 180 ears of corn at the same rate . how much money did the stand earn by selling ears of corn ?
what is the decimal of 4/25
Does Wollstonecraft maintain an objective tone in the passage?