maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

Why did federalist members of congress pass the judiciary act of 1801?
Carbon tetrachloride contains one carbon and four chlorine atoms. for this compound 11.818 g of chlorine combine with 1.000 g of c-12. using this information, c
How is gender differences maintained in the united states?
How did technology play a role in opening Southeast Asia and the Pacific to foreign influence?
Answer with work please
As the worldwide Great Depression worsened , the Weimar Republic became ? A. Weaker B. Stronger C.more strict D.more popular
Discuss the experience of adolescents in the United States and around the world.
Why do you think the boxers murdered missionaries and attacked foreign legations?
What two forces led to african american suffrage and public service despite southern?
PLEASE MATH HELP WILL GIVE BRAINLIEST What is BC? ​ Enter your answer in the box.