nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

salt water is classified as a
James bought 5/12 of a pound of dried cherries and 1/3 of a pound of dried cranberries. How much dried fruit did he buy? [Write your answer in simplest form.]
For each sentence below, use the drop-down menu to select a symbol that correctly indicates the relationship. Three is less than a number. 3 < x One more tha
Which sentence does not contain any punctuation errors? A. The cat on the contrary loved the tuna fish. B. The cat, on the contrary loved the tuna fish. C. The
if you take your heart rate, a good way to recognize that you're exercising efficiently is whether or not
How many lines of symmetry does the letter R have?
Help with 4 pls thx
Which of the following sets of characteristics describe what we know about the inner planets? Select one: a. They are closest to the sun, have many moons, and i
what best describes the cultural changes of the 1960s youth movement
what is equivalent to 4/4?