goku207143
goku207143 goku207143
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

A package of orange juice contains 96 fluid Ounces and costs $5.29. What is
the unit price per ounce?

Respuesta :

oseanavuso
oseanavuso oseanavuso
  • 02-03-2022

Answer:

5 cents

Step-by-step explanation:

$5.29 ÷96  = 0.05510416

Answer Link

Otras preguntas

Verify that a²-b² /a+b = (a-b)​
who is eberechi chinonso favour​
What is the distance between 120-130 on a number line?
Rosencrantz and Guildenstern respond to their situation in different ways. Guildenstern questions the world around him and his place in it. Rosencrantz seems bl
Where is the list of attribute types? O Diagram O Table O Relationship O Glossary
what is the square of 123?​
Most of the fresh water on earth is
What is the past perfect tense of "I walked to the store yesterday"
15. What is the value of p in the equation below? 5√√p-36= √√p
What might Document C and Document D both suggest about why some Senators opposed the Treaty of Versailles?