kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

Using what you learned about word origins and word parts, match the words to their respective meanings. compulsive or irrational modern or current leaving out b
Which LIQUID is the most dense? lamp oil milk water honey
20. Why is genetic variation important to the process of evolution?
which organism could not move? why?
In the Stratosphere the temperature increases as the altitude increases. Explain
4) −4b + 3 = 35 solve equation
Kris is 1 less than Logan's age. Krish is 15 less than 2 times Logan's age. If Kris and Krish are the same age how old is Logan?
Question 1 Write the numbers or letters that come next. A, C, E, G, 3 letters
Q1. This question is about mixtures. (a) Substances are separated from a mixture using different methods. Draw one line from each substance and mixture to the b
Heston took a walk in the forest. He noticed that most every tree was missing bark, limbs and leaves from the ground up to the height of an average deer. He als