777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

if f(x)=|3x-4|+2, find f (-10)
A ski jumper competing for an Olympic gold medal wants to jump a horizontal distance of 135 meters. The takeoff point of the ski jump is at a height of 25 meter
how do i round 3,176 to the nearest thousand
what It Trigonometry ?
An ant sits on the back of a mouse. The mouse carries the ant across the floor for a distance of 10 meters. Was there work done by the mouse? Explain.
7x+3y=22 4y=20 I need to know how to write this equation out with the answer
Jonathan has been on a diet since January 2013. So far, he has been losing weight at a steady rate. Bases on monthly weigh-ins, his weight, w, can be modeled by
I need a Amazon tribe name please! Need for Monday
What are some reasons why Immigrats people come to the U.S.?
A ski jumper competing for an Olympic gold medal wants to jump a horizontal distance of 135 meters. The takeoff point of the ski jump is at a height of 25 meter