27vivmoo 27vivmoo
  • 03-05-2022
  • Mathematics
contestada

if a six pack of soda cost 2.46 how much is one can

Respuesta :

Truffalz
Truffalz Truffalz
  • 03-05-2022

Answer:

one can would be about $0.41

Step-by-step explanation:

Take $2.46 and divide it by 6 because that is the number of cans in the pack, the answer is $0.41 per can.

Answer Link

Otras preguntas

What is Friar Laurence saying? ""Within the infant rind of this weak flower Poison hath residence and medicine power; For this, being smelt, with that part chee
What is the effect of parallelism in this excerpt?
Which research question would be mos appropriate for a four-to five-page research paper ?
Help with Spanish homework
Jared has the model f(x)=.42(2.3)x. How long will it take her model to reach 600?
What factors other then the ones mentioned here might cause a person of good intelligence with high grades to score in a low percentile on a nation achievement
What value is equivalent to 23 · 34?
Consider the following hypothesis test:H0: 20Ha: < 20A sample of 60 provided a sample mean of 19.6. The population standard deviation is 1.6.A sample of 6
How were the battle of the Alamo and the battle of San Jancinto similar and how were they different?​
issuing a Purchase order (PO) is the completion of the contract between the buyer and seller. True or False