kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
U bought 3 candy bars

Answer Link

Otras preguntas

An organization that transforms resources into an intangible output that is available when and where customers want it is a
Match each Characteristic of Life with an example. Matching activity - pic below
How to know if windows machine has java.
What reasons does Howard Gardner, the author of the article, offer for his argument that everyone should be required to take philosophy courses? Do you agree wi
if joe decides to start excercising and he begins to walk to school home everyday an he'll walk on weekends too, he will burn another 500 calories a day how man
Three-fourths of the fudge at the fudge shop on Monday morning contain nuts. Helena works at the fudge shop and prepares 12 3/4 pounds of fudge containing waln
Get the points before they are gone!
Oldest period of the Earth’s history
(WILL GIVE BRAINLIST TO BEST ANSWER) What’s the missing angle based on the given angle measures.
What system supported the colonies' goal to make money for England? A. A good relationship with Africa B. Long, wide rivers to export goods C. Circular Trade D.