tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

can someone please help me really
For Aristotle, what is the difference between intellectual and moral virtues? What sorts of intellectual virtues are there, and how do people come to acquire th
Which of the following represents a line of symmetry for the octagon shown? A. Line a B. Line b C. Line c D. Line D
How does light function as a symbol in this section? How has that symbol changed, even if slightly (frankenstein ch. 11-13)
-25°c and -52°c which temperature is lower​
If k=p+2q/3 find the value of p when k=7 and q=9
There are four people who want to share 14 ride tickets for the carnival each person will get an equal number of tickets how many tickets will each person get h
Which of the following is a rounded bulge on the underside of the brainstem?A. MidbrainB. PonsC. InsulaD. Medulla oblongataE. VentriclesF. Cerebral cortex
Someone write this in your own words, like write some things in your own words pls help me If a single musical expression device was removed from "Für Elise"
when i got on the website it says it has error and its not working