s156086
s156086 s156086
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

Nora buys milk and onions at the store. She pays a total of $35.67. She pays a total of $5.91 for the milk. She buys 6 bags of onions that each cost the same amount. How much does each bag of onions cost?

Respuesta :

bwhitley67
bwhitley67 bwhitley67
  • 01-06-2022
44.61 will be the cost of each bag of onions
Answer Link

Otras preguntas

write short note on the following: Digital computer, Analog Computer and hybrid computer​
What is the key purpose of conservation biology?
What are the two kinds of art that were made during the Paleolithic Age and what materials were commonly used to make each type of art during this period
In the given figure, ∠QPR = ?
What best describes the sentence? It is objective because it states facts and avoids opinions. It is objective because it reflects feelings and opinions. It is
plz help me with the attachment
Which of the following expressions has a Value of 6.18???
different evolution theory of living organism​
Which sentence is the topic sentence
As in celebration of our nations independence day, I will be giving 100 points and branliest to someone who answers these questions. 1) When did our nation gain