jhern069 jhern069
  • 03-06-2022
  • Mathematics
contestada

Vector bought 15.6 pounds of paintballs. Ali together, the balls cost 35.99. About how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

s403167
s403167 s403167
  • 03-06-2022

Answer:

about $2.31 per pound

Step-by-step explanation:

35.99/15.6 = 2.30705128205

2.31

Have a good day! :)

Answer Link

Otras preguntas

help !! Solar-powered cars use energy from the Sun to work. A panel on the car absorbs light energy from the Sun, which then generates an electric current. This
Which is an example of evaluation process in healthcare?
What did the Greeks mean by civilization and how is this different or the same as how the Chinese defined the term?
In the figure below, what is the value of x
Heheajsjshdhjdnfnfjf
Here it is ;-; Felix is distracting meeee
Fill in the table using this function rule. Y=15-2x
What happens if I recycle my plastic consumption for a week?
Analyze the diagram and choose the word that correctly describes the angle pair relationships.
WILL MARK BRAINLEST Scribes demonstrated their______ to the Jewish faith by creating long________ on which the five books of the Torah were written.