mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

A set of data includes 101 data points ranging from 0 – 200. If the data is split into classes with a range of 20 (1 – 20, 21 – 40, etc), and there are no value
A plumber charges $50 to come to a house and $20 an hour for work time. If h represents the number of hours worked, which expression gives the total amount the
The addition of which of the following sentences would create an effective paragraph? Dogs and cats are both fantastic pets. Dogs are loving and playful. Cats a
A tortoise is walking in the desert. It walks 6.4 meters in 4 minutes. What is its speed?
The Alien and Sedition Acts were designed to keep the number of foreign immigrants to the United States to a minimum. a. True b. False
What region of the United States is the Dust Bowl associated with?
In which of the following present-day areas was the Folsom culture found?
an employer pays $22 for 2 hours is the ratio table to determine how much she charges for 5 hours
How do I get the answer to 3(-2-3x)=-9x-4
change the fraction 1/5 to a percent