soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

literary images are enhanced by the use of _______ language.
how long is 63 months in years?
which accurately describes a tangent
how much sperm does it take to make a baby?
Which of the following nutrient cycles has its largest reservoir in the atmosphere? A) Carbon cycle B) Nitrogen cycle C) Potassium cycle D) Phosphorus cycle E)
Which of the following can fix nitrogen? Answer  A.human industrial processes   B.lightning  C.certain bacterial species   D.all of the above
Why can't plants and animals use the nitrogen directly from the atmosphere? Answer A.There is not enough of it in the air. B.Nitrogen gas contains the element i
Two parents with dimples have a child with no dimples. The allele D for dimples is dominant. What are the possible genotypes of the parents? I. DD and Dd II. Dd
If 6x −3 = −5x +7, then x =? Can someone explain this one?
For f(x)=3x+4, find f(2) and find x such that f(x)=17