deezee34w
deezee34w deezee34w
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

purchasing 2 apple juices. $2.00ea. orangejuices. $2.00ea. 1milkcarton. $1.00ea how can I find the total cost purchase

Respuesta :

Lik3abos5
Lik3abos5 Lik3abos5
  • 01-03-2017
Well add 2+2=4 for the 2 apple juices. Now the orange juices, if you only need one then you add 4+2=6. Now if you're only getting one milk cartoon, you need to add 1, so 6+1=$7. So $7 is your total cost of the purchase.
Answer Link

Otras preguntas

The fetus is nourished by the __________ during the first 7 weeks and by the _______ from week 8 through birth ?
Ratio equal to the ratio given 12:7
Find the sum of 2/9+1/9?
What are preventable injuries and unpreventable injuries
If a > 0 and b < 0, then which of the following must be true. ab > 0 a + b < 0 a - b > 0 a + b > 0 b - a > 0
Nick bought a video game for $55, which was 20% off the original price. what was the original price?
Wanda, the Channel 1 weather person, said there was a 30% chance of rain on Saturday and a 30% chance of rain on Sunday. Should Wanda be fired? HELP PLEASE
Which sentence correctly forms the plural of the letter c?   A.How many c's are in accordion?   B.How many cs'
What are preventable injuries and unpreventable injuries
what is the negative of -1/3 and why??