HUNTER3706HELLO
HUNTER3706HELLO HUNTER3706HELLO
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost $1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges?

Respuesta :

Owyn16
Owyn16 Owyn16
  • 01-03-2017
5$ 
i just need the 20 characters

Answer Link

Otras preguntas

Explain how to determine it a function is exponential growth or exponential decay. Give an example of each.
Why did Liberal Republicans split with the Radicals in 1872? A. The Liberal Republicans wanted to focus on issues of the economy and trade, while Radicals rema
What is the difference between tens and ones?
“All You Can Eat Tuesdays” at a local café offers a full salad bar that costs $10 for children and $15 for adults. Last Tuesday, the café had total revenue of $
One main issue in studying global social inequality is: a. most countries keep their economic situations secret. b. social inequality is relative and therefore,
When kyle's mother is nearby, he explores a new environment and plays with the new toys present. mary ainsworth would say he is?
what is the answer for 10x^3+45x^2-101x+225÷x+2 ?
Consider mendel's pea plants in which a single gene determines whether the peas are yellow from the dominant allele y or green from the recessive allele y (when
a window washer who does not want to change his position will want the forces acting on him to be
Based on the crone in “The Wife of Bath’s Tale,” which of these