H1yaj0uliafuKayloriB H1yaj0uliafuKayloriB
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Sarah was trying to decide what kind of cat food to buy at the store. smiley cat costs 7.90 for 10 pounds. purr plus cost .85 per pound. which brand is the better buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
Smiley's cat that is 7.90 for 10 pounds. Because purr plus in total of 10 pounds is 8.50
Answer Link

Otras preguntas

22 O Rational 0 Irrational Is it rational or irrational
How does Hamilton view the role of government? Do you disagree? Why or why not
you have learned about three religions of colonies. move each tile into the correct box based on what you have learned.
Which scientist determined that electrons had predicted zones orbiting the nucleus?
here is a common misconception: a virus is a living thing. Why might some people have this misconception?
How did business change from 1840 to 1900?
Solve 2(x - 7) = 5x + 4.
Can someone help me with this? I have no clue whats going on-
find the x and y intercepts of the circle: (x-6)^2+(y+3)^2=16
Maria_______ de Mexico FILL IN THE BLANK WITH THE CORRECT FORM OF THE VERB SER.