cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 51+ )
Otras preguntas
What is the connotative meaning of a word? What is the denotative meaning of a word?
“A Room of One’s Own” is considered a pioneering feminist essay. With this in mind, make a prediction about its content. What do you think Woolf says in the ess
was the effects of globalization were better for developed countries or developing countries
I don’t understand HELP ME PLEASEEEEEE! !
biologically term for: The green, light - tripping pigment in photosynthesis foundin plants leaves
Please help with the 3 equations and tell me how to write it in a number line please! Will be marked brainliest if the answer makes sense!
PLEASE HELP ILL MARK AS BRAINLESTWhich statement describes the speed of the remote-control car over time? O The speed of the car decreases from 4 mi/h to 2 mi/h
What is the measure of ∠B?
What is the value of σ(x – 1)2 for the scores 1, 2, 1, 4?
What is the main idea of this passage? the green revolution solved one problem but created new ones. The green revolution reduced the risk of political conflict