Seudónimo Seudónimo
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

can anybody help me with unit rate

can anybody help me with unit rate class=

Respuesta :

irspow
irspow irspow
  • 04-04-2017
rate=total cost / time

r=477/3=$159 per day
Answer Link

Otras preguntas

5 miles equal how many yards
Karl Marx is not the founder of conflict theory. a. True b. False
how does wavelength relate to frequency?
Which of the following can be found in Thailand? a. ebony forests c. Khorat Plateau b. rainforests d. all of the above
Choose the appropriate pronoun. _____ look much better than the others. Those They
Which two characteristics suggest that the excerpt is from a ballad?
Which person do you think played the most important role in the discovery of DNA structure? Rosalind or Waston and Crick? Explain your answer
Whats another name for hawaiian islands?
Which layer is the coolest? Inner core outer core upper mantle lower mantle
How can air particles be trapped for investigation? (Subject: Science)