fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

during a first quarter moon, when is high tide.
A man weighing 800 N is standing on a chair .In order to support the man what force is the chair exerting
What Amendments define the powers of government?
In the absence of which gas do fossil fuels form?
What’s the answer????
Missy watched a storm last night with her brother. During the storm, she witnessed a large lightening bolt. What energy transformation allowed her to see the li
What are 3 differences between DNA and mRNA (messenger RNA)​
help i’ll give a brainliest to the person with the correct answer
I need the answer Please
Which sentence uses proper capitalization?A) I will receive my bachelor's degree in marketing from the CSU Business Department.B) I will receive my Bachelor's D