nerd125 nerd125
  • 04-03-2015
  • Mathematics
contestada

melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars

Respuesta :

cooleos6644 cooleos6644
  • 04-03-2015
6
13.20
Divide by 6
1
2.2
Answer Link

Otras preguntas

how might the history of the united states have been different if the original thirteen
What's an description for the rough & smooth ER
The microscope best suited to view the thylakoid stacks inside a chloroplast would be a ?
How many cells are needed to create a living organism?
Why did the Sierra Club support Theodore Roosevelt’s policy of creating national parks? They promoted a system to protect families who suffer from poverty. They
Do you see any similarities between how the Japanese Americans were treated then and how other ethnic groups are treated today in America? Explain.
Study the cartoon published in 1898 in support of US expansionism. What is the significance of the eagle’s stance? The eagle represents the willingness of the U
The skeletal system of animals provides structure and support. Which cell part provides a similar function in the cell? A.pili B. Golgi apparatus C. Cell memb
There are eight pencils and a package how many packages will be needed for 28 children if each child gets for pencils
how was the Mongols' suspension of the Chinese civil service exam similar to their persecution of Chinese Daoists during the Yuan dynasty? A. Both actions were