andresjohnston6
andresjohnston6
02-06-2017
Mathematics
contestada
math question down below
Respuesta :
AnimeBrainly
AnimeBrainly
02-06-2017
12 yards
if each yard costs 3 dollars
then 12 x 3 = 36 dollars
she can buy a maximum of 12 yards
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 34+ )
Otras preguntas
Based on details from paragraph 3 and background knowledge, which inference about Mario is the Most reasonable?
What is the y-intercept of the equation y= x^2-7x+10
2x(5x + 3) + 7(5x + 3) 7 x 10
The 1992 Los Angeles riots was an example of _____. People reserving their judgment people forgetting the golden rule of good conduct people's behavior being in
science explanation avout mesurementwhat is the importance of trade international trade
Jessica had $115 to spend on 9 books. After buying them, she had 16 dollars. How much did each book cost
_____, a principle of design, is the repetition or alternation of a design element in order to provide a sense of movement, flow, and progress.
In the short run, rent control causes the quantity supplied A. and quantity demanded to fall. B. to rise and quantity demanded to fall. C. and quantity dem
According to John Locke, the absence of a respected social contract is one of the hallmarks of a society lacking in __________.
Three large firms dominate the telecommunication industry of United Canava: AD Telecom Inc., Mystic Telecom Corp., and Total Talk Inc. Instead of cutting prices