leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

If a running system has a total change in the heat of 315 joules, and it is running at a temperature of 350 K, what is the entropy?
What do I do to solve this
People who suddenly stop taking large doses can experience ___________ including anxiety, insomnia, tremors, delirium, convulsions, and possible death. a. addi
How do I simplify this problem?
there are two numbers that is equal to 52.2 is less than.whats is the answer
If beauty is in the eye of the beholder, then what are brains?
125 percent of what number is 25
Bryan is mapping out essential and non-essential expenses. He owes a car payment of $235 per month for 45 more months. Bryan is thinking about selling the car b
I do not understand this I need answers please it's due tomorrow
What can you conclude from the graph? A) do you reaction that causes a firework to explore requires less energy just start and occurs more rapidly than the rea