joli2020
joli2020
03-08-2017
Mathematics
contestada
Please explain your answer
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
03-08-2017
3.57 / 14 = 0.255 = 26 cents per oz
2.04 / 8 = 0.255 = 26 cents per oz
Both cost the same per oz <=
Answer Link
michaelray560
michaelray560
03-08-2017
The answer is C
take 3.57/14 to find the price for one ounce
Repeat 2.04/8
The answers are the same meaning that they both cost the same per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
compare and contrast genetic engineering to the process of natural selection.
The __________ step allows the audience to imagine what will happen if the speaker's plan is implemented and is successful question 7 options:
Sarah went to a store,spent half of her money,and then spent $10 more. she went to a second store,spent half of her remaining money, then spent $10 more. then s
What is name of boy in jungle book?
Two exponential functions, f and g, are shown in the figure below, where g is a transformation of f. Which of the rules given below shows the transformation of
What is the equivalent resistance of a circuit that contains four 75.0 resistors connected in parallel with a 100.0 V battery? A. 18.8 B. 175.0 C. 3
the death of the old year poem. To be continued on
A blank pronoun does not clearly refer to a specific antecedent
In a hydraulic system, a 100.-newton force is applied to a small piston with an area of 0.0020 m2 . What pressure, in pascals, will be transmitted in the hydrau
what are some examples of social inequality