jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 46+ )
Otras preguntas
You lift a 45-N bag of mulch 1.2 m and carry it a distance of 10 m to the garden. How much work was done?
What is 4,1 after a rotation of 180 degrees clockwise around the origin
Dose anyone have the answer to this question
emergency i need the answer please HELP!
Force usually has the symbol F. It is a vector. What is the correct way to write the symbol to show that it is a vector? A. F (with the line under) B. F (with t
What member of staff does a patient see to have her teeth cleaned
What two STI’s cannot be cured and can always be passed to someone else, even if you do not have symptomsOnline Content: Site 1
i have no idea how to do this. Could i get some help? Thank you in advance.
Can someone help me plzzz
Which of the following is one of the advantages of forming a corporation A-The ability to take personal deductions for business losses B-The ability to sell sto