njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

8 = 16 + 8n what is x
A rectangle is twice twice as long as it is wide and has the same perimeter as a square whose area is 9 square feet feet larger than that of the rectangle. what
pi is an irrational number. could pi = 22/7? why or why not?
3rd grade math explain how you know if a number can be divided by 10 evenly
When a factor is controlled by setting it to three​ levels, the particular factor is of no interest to the researcher?
What is a purpose of drawing up budgets in a business
Foundational accounting concepts are generally taught in which course(s)?
Can someone help me please I will appreciate it thank you
What is the vertical line at the end of a measure called? Meter line Bar line Dynamic line Score line
Is helium a homogeneous or heterogeneous mixture or compound or element?