makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

how many minutes are in 33.6 days
HELP this has been cofusing me i really need help
For each of the following word groups, choose the connotation that fits each word: a positive, negative, or neutral. Each word will have at least one word flavo
Two very important elements found in the lithosphere are
I need help with this math problem
Which statement best explains the level of organization of a protein that explains the primary squence of its amino acids? Tertiary structure Secondary structu
Luke is 5 years younger than 3 times in Sydney's age in the situation what does 3s represnt
Julie wrote the rate 108$ in 6 weeks as a unit rate.Find her mistake and correct it.
Write tge slope-Intercept form of the equation of each line given the slooe a and y-Intercept.
The philadelphia sound was supplanted by which musical style: