daramarie daramarie
  • 03-12-2015
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate of a 24 ounce box of cornflakes that costs $4.59

Respuesta :

VenusRetrograde
VenusRetrograde VenusRetrograde
  • 03-12-2015
Answer=19.125 cent per ounce
$4.59 24 oz


4.59/24=0.19125 dollars per ounce or 19.125 cent per ounce
Answer Link

Otras preguntas

similarity and difference of pertain empire and roman empire
how to make an argumentative essay
1, 2, 4, 8, 16, 32,...a. 48, 80, 128 b. 64, 96, 160 c. 64, 128, 256 d. 46, 92, 184
which of the following is an example of a complex formula
the easy way to stop consistent constipation
is "avoiding" an effective conflict management strategy?
what is the relationship between reason and faith, according to aquinas?
Given the replacement set (2,3,4,5) solve 7x - 4 = 3x + 8
Planning for the possiblity that your home might get struck by lightning and catch on fire is part of a plan for _____. a. financing b. managing income c. manag
HELP!!!!! I need the answer!!!