parisowl5507 parisowl5507
  • 03-02-2018
  • Mathematics
contestada

A small box of raspberries costs $2. a large box of raspberries costs $6.the large box costs ? times as much as the small box

Respuesta :

shannonfayeatkovx2cr shannonfayeatkovx2cr
  • 03-02-2018
it costs 3 times as much and 6/2= 3
Answer Link

Otras preguntas

Rene is going to the lake to visit some friends. If the lake is 60 miles away, and Rene is driving at 40 miles per hour the entire time, how long will it take h
how does the CONSTANT affect a line graph?
What is true about the sum of the measures of any two non-right angles in a right triangle?
WHICH TWO COMPOSERS DID BEETHOVEN MEET IN HIS EARLY TWENTIES?
If the Campbell Candy company can produce Sarah's special candy bars at 100 for $165 and 600 for $195 write the cost function for the production process?
Why do you think it is so difficult for some people to accept the idea of continental drift?
What is 10/25 simplified
Use patterns of zeros to find 5600÷7 show your work.
Anna's garden has an area of 48 square feet. She plants peas in 3/8 of the garden and herbs in 1/4 of it. The rest of her garden is planted with peppers . How m
What are the disadvantages of wind pollution