hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

(CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST, 20 POINTS) A. Sentence 6. B. Sentence 7. C. Sentence 8. D. Sentence 9.
A package of 8 batteries costs $4.72. What is the cost per battery? (hint:find the unit cost, or the cost of one battery
what is 129.392 rounded to nearest hundredth?​
Don’t show your __________ while on board a ___________ ship. homophones, ie; mail, male
Use the formula s = rwt to find the value of the missing variable. Give an exact answer. s= π/3m, r=3 m, t= 4 sec
Fing Using Addil The number of boxes of cookies sold by Imelda was 36 more than the number of boxes of cookies sold by Keiko. The number of boxes of cookies sol
Α = πr2 Find the value of A when pi = 3.142 and r = 5
Explain Sound level intensity with mathematical steps?
Combine like terms. 43y + 14y =
the united states has resources pplus a. no problemb.help from u.nc.technical skills​