jerm3296 jerm3296
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Mikes favorite peaches are $2.50 per pound at the local farmers market. She bought 13.5 pounds. how much did she spend?

Respuesta :

farewar1
farewar1 farewar1
  • 04-02-2018
2.50*13.5=33.75. She spent $33.75.
Answer Link

Otras preguntas

You are given an aqueous solution of NaCl. The simplest method for the separation of NaCl from the solution is (A) evaporation of the solution to dryness (B) c
Jim has a box in the shape of a rectangular prism. The area of the base of the box is 48 square inches. The volume of the box is 144 cubic inches. let h= the he
If 2n=14 what Is 8n? I am really bad at algebra and I need to do my homework
How many 1/10 are in 3?
What part of the cell produces ATP for the blueberry plant to grow? A. Mitochondrion B. Cytoplasm C. Ribosome D. Nucleus
Social needs are acquired through?
what were the 4 major causes of imperialism?
What part of the cell produces ATP for the blueberry plant to grow? A. Mitochondrion B. Cytoplasm C. Ribosome D. Nucleus
why did europeans feel superior to islam
Which religion has a cultural landmark the dome of the rock