selinasri selinasri
  • 05-02-2018
  • Mathematics
contestada

IS THIS CORRECT??? HELPPP

IS THIS CORRECT HELPPP class=

Respuesta :

jmatthews7157
jmatthews7157 jmatthews7157
  • 05-02-2018

distributing multiplication over addition
distributing multiplication over addition again
commuting multiplicatives
commuting additives
Answer Link

Otras preguntas

If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
the only Native American who successfully stayed on their land were A) Seminole B) Sauk C) Cherokee D) Fox
luke jogged a total of 56.5 miles last week. if luke jogged the same distance,d, each day for 3 days and half that distance on each of the reamaining days, whic
once the delegates determined the three fifths compromise what issue did they tackle next?
How many ping pong balls would it take to fill a classroom that measures 22 feet by 16 feet by 9 feet? (Assume that a ping pong ball has a diameter of 1.5 inch
A sand box has an area of 45 ft. The length is 4 feet longer than the width. What are the dimensions of the sand box? Solve by completing the square
3-2i/5i+2 What is the solution?
por que os vulcões e os terremotos são mais freqüentes em certas regiões do planeta
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
determine a relationship between the x- and y- values. write an equation. x =1 2 3 4 y = 4 5 6 7