reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

Which type of evidence is least likely to result in changes to a phylogenetic tree?
Flatworms have layers of tissue that surround the gut and organs in one solid body. They are _____. a. Acoelomates b. Pseudocoelomates c. coelomates
X^1/6 in radical form
A bakery offers a sale price of $3.50 for 4 muffins. What is the price per dozen
Read the sentence. The band director was happy after the concert. What is the function of the word happy in the sentence? A)predicate nominative B)predicate ad
Can the sum of two mixed numbers be equal to 2 ? Explain why or why not.
During the Third Crusade, King Philip II turned back to seize ____________. a. English lands in France b. French lands in England c. English lands in Russia
How do materials, such as nutrients and waste, pass through the cell membrane?
are there any squares are parallelogram
When the sun warms the sidewalk on a hot sunny day, what type of energy conversion occurs?