vanessa8y29
vanessa8y29 vanessa8y29
  • 02-04-2018
  • Mathematics
contestada

a 2 gallon bottle of tide costs 32.16 what is the price per quart

Respuesta :

HippoMathMan
HippoMathMan HippoMathMan
  • 02-04-2018
$4.02 is the price, since one gallon is 4 quarts you multiply that by two and get 8. So you divide 32.16 by 8 and get your answer of $4.02
Answer Link

Otras preguntas

Which lines in the excerpt from Elizabeth Bishop's "The Fish" use assonance?
how many valence electrons does carbon have
what is an interrogative sentence
advantages and disadvantages of technology
exercises to lose belly fat
what is 8.525 rounded to the nearest hundredth
michael raptis cause of death
what are the coordinates for the line 2×-5y=11
What general factors made the United States susceptible to the anticommunist paranoia of 1947 to 1953? What activities fanned the fury and paved the way for the
if you're not told otherwise, who is your audience when you are writing? A Your Friends B.The teacher D.The reader I know its not C. Yourself because I got it w