helloitschump0vfdz
helloitschump0vfdz helloitschump0vfdz
  • 04-04-2018
  • Mathematics
contestada

Mia’s canvas costs $1.45 per sq ft. How much will Mia spend?
F $95.10
H $120.75
G $110.40
J $160.08

Mias canvas costs 145 per sq ft How much will Mia spend F 9510 H 12075 G 11040 J 16008 class=

Respuesta :

Belfium
Belfium Belfium
  • 04-04-2018
J - $160.08

Surface area = two triangles + two rectangles + rectangle 
SA * $1.45 = $160.08
Answer Link

Otras preguntas

Mrs. Jennings had a 5/7 gallon of paint. She gave 1/7 gallon each to some students. How many students received paint if Mrs. Jennings gave away all the paint?
Which word in the sentence is an indirect object?Choose all answers that are correct.Give Ben and his cousins a snack before bedtime.  A.cousins  B.snack  C.Ben
Solve the equation 6x=2x+40
When you weigh yourself, are you actually reading the support force acting on you, or are you really reading your weight?
how many atoms of hydrogen are present in the reactants and in the products? 6CO2 + 6H2O → C6H12O6 + 6O2
53°c below zero is what
help me please 1-6 I've been having a hard time with these
whats the answer to: 11x/18
what function does diffusion have in the cell
Are pansies monocots or dicots?