ivonneseanez ivonneseanez
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

The store sells 24 candy bars for $12.
Three until rates that can be used to describe this sale.

Respuesta :

heartlandlover229
heartlandlover229 heartlandlover229
  • 02-01-2020

Answer: 24/12 12/6 2/1

Step-by-step explanation:

Just divide by the nearest number (123456789)

Answer Link
elaijadanridge2001 elaijadanridge2001
  • 02-01-2020
^ I think that should be the answer
Answer Link

Otras preguntas

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples
From the equations 7a = 4 and 7a + 4b = 12, one can conclude that b is? Please explain the work behind the solution
The square of a certain negative number is equal to 5 more than one half of the number what is the number
Why were the steel plow in the mechanical Reaper important inventions?
How was society organized in the Middle Ages?
In a right-angled triangle, the side opposite the right angle is unknown, how do you find out the unknown length? (Hypotenuse I think)
8k-1=15 ? Help I have a question were we have to work this out what do I do?
area is 320 square feet width is 4/5 length
If a pizza costs 2.85 to make and customer pays 8.95 how much profit have I made as a percentage
a bicycle wheel travels about 82 inches in 1 full rotation. What is the diameter of the wheel, to the nearest inch? (use 3.14 for pi)